مصاحبه با سید مسعود کمال مدیر عامل شرکت SAS

مصاحبه با سید مسعود کمال مدیر عامل شرکت SAS

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی رنگ، رزین، پوشش های صنعتی، مواد کامپوزیت و صنعت آبکاری 18-21 آذرماه 1398 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگذار شد. بازرگانی کمال به مدیریت جناب آقای سید مسعود کمال هم در این نمایشگاه طبق روال هر ساله حضور پر رنگ و موثری را داشته و توانست سهم خود را به عنوان یک شرکت بازرگانی موفق در این میان ایفا نماید.

در ادامه قسمتی از مصاحبه مجله بسپار با جناب آقای مسعود کمال در حاشیه نمایشگاه نوزدهم رنگ و رزین را آماده کرده ایم که این مصاحبه در ماه نامه 207 این مجله که گزارش مفصلی از نمایشگاه با عنوان “زیر سایه سیاست های فراملی یا متاثر از ناکارآمدی ملی؟” در دی ماه 1398 به چاپ رسید.

 

شرکت سپهر آذین سبز کمال – برند اس آ اس S.A.S

سید مسعود کمال ، مدیر عامل شرکت سرزمین آریایی سبز (SAS) است. این برند در حدود 12 سال است که تاسیس شده و فعالیت بازرگانی و تولیدی متعددی را دنبال می کند. آغاز به کار این شرکت با بتونه ی سنگی بود و به تدریج سبد محصولات خود را به مواردی همچون رنگ های خودرویی و نوار چسب و محصولات دیگر گسترش داد. در حال حاضر S.A.S نمایندگی فروش شرکت هایی همچون رنگ خوش، باژاک و جلاسنج را برعهده دارد.

جناب کمال در ادامه در رابطه با شرکت خود چنین گفت: علاوه بر شرکت های داخلی بزرگ، قراردادهایی را نیز با شرکت های سوئیسی، ترک، چینی و یونانی منعقد کرده بودیم تا محصولات آن ها را در داخل عرضه کنیم که متاسفانه تمام این قراردادها با چالش های مواجه و گاها متوقف نیز شده است. متاسفانه بازرگانی به صورت بین المللی با چالش های زیادی رو به رو است و بزرگترین مشکل نیز در مرزهای کشور و از جانب گمرک ایران متوجه افراد می شود. وی در رابطه با عرضه ی محصول جدید نیز گفت: در این نمایشگاه از پولیش واکس جدید شرکت رونمایی خواهیم کرد.

بازرگانی کمال - نمایشگاه رنگ و رزین تهران

سوال – ارزیابی شما از نمایشگاه رنگ و رزین چیست ؟

مسعود کمال: متاسفانه هر سال نمایشگاه در حال کوچک شدن است و این نشان از سوء مدیریت برگذارکننده دارد. امسال نمایشگاه در وسط هفته برگذار شده و در بسیاری از موارد مشتریان توان حضور در این نمایشگاه را نداشتند. نکته ی دیگر اینکه شرکت های بزرگ رنگ سازی دیگر در این نمایشگاه حاضر نمی شوند! به عنوان مثال شرکت رنگ سازی خوش بنا داشت تا هر دو سال یکبار در این نمایشگاه حاضر شود اما سال هاست که به این نمایشگاه نیامده و به تبع آن رقبای این شرکت نیز، دیگر انگیزه ای برای شرکت در نمایشگاه ندارند. نمایشگاه رنگ و رزین در حال حاضر به شرکت های نوپا اختصاص دارد و تعداد شرکت هایی که به طور مداوم در این نمایشگاه حاضر بوده اند بسیار اندک است.

نسبت به سال های گذشته مشارکت کنندگان کمتر و نمایشگاه کوچکتر شده است. یکی از مواردی که در این نمایشگاه برای ما آزاردهنده بود اعمال مستقیم برگذار کننده بر چگونگی طراحی غرفه هاست و متاسفانه بخشی از فضای غرفه ی 200 متری خود را با این اعمال نظر از دست دادیم!

سوال – استقبال بین المللی از نمایشگاه امسال چطور بود؟

مسعود کمال: حتی شرکت های بازرگانی ایرانی قادر به واردات محصولات نیستند و نمی توان انتظار داشت که شرکت های خارجی در این نمایشگاه حاضر باشند … با توجه به این که ده سال است که به طور مداوم در این نمایشگاه حاضر هستیم به یاد ندارم که شرکت خارجی به نامی در ادوار این نمایشگاه به طور مداوم حضور داشته باشد. در نتیجه بخش بین المللی رنگ و رزین از کیفیت چندانی برخوردار نیست.

 

 

دیدگاه ها 1

یک دیدگاه در “مصاحبه با سید مسعود کمال مدیر عامل شرکت SAS”

    بازرگانی کمال

    مصاحبه با سید مسعود کمال مدیر عامل شرکت SAS